Kategorie
Aranżacja wnętrz

Jak wybrać lady recepcyjne?

Recepcja to miejsce, w którym zazwyczaj pierwszy raz mamy styczność z klientem. Zarówno w biurowcach, hotelach, salonach kosmetycznych, jak i wielu innych miejscach lada recepcyjna jest meblem niezbędnych. Lada recepcyjna powinna przyciągać potencjalnych klientów. Zakup ten warto uprzednio przemyśleć. Zatem jakie są idealne lady recepcyjne?

Lady recepcyjne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Zanim zdecydujemy się na zakup lady warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Lady recepcyjne są swego rodzaju zapowiedzią aranżacji pozostałych pomieszczeń. Warto zatem zdecydować się na ladę w podobnym stylu. Przykładowo, jeśli reszta pomieszczeń urządzona jest w nowoczesnym stylu – powinniśmy postawić na designerską, nowoczesną ladę, która od wejścia będzie przyciągać wzrok. Na rynku znajdziemy szeroki wybór mebli recepcyjnych. Możemy wybierać od tych najbardziej prostych i klasycznych, aż po bardzo eleganckie, masywne lady recepcyjne.

Konieczne jest również dopasowanie lady do miejsca, w jakim się ono znajduje. Masywna lada nie będzie dobrze wyglądać w niewielkim salonie fryzjerskim, zaś skromna lada recepcyjna nie będzie dobrze się prezentować w eleganckim, bogato zdobionych hotelu. Pamiętajmy, że to, jak będzie wyglądać nasza recepcja, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań.

Lady recepcyjne w firmie

Jakie lady recepcyjne na niewielkiej powierzchni?

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze lad recepcyjnych j jest oczywiście dostępny metraż. Oczywiste jest, że na niewielkiej powierzchni nie zmieścimy dużych mebli, a każdy centymetr jest niemal na wagę złota. Jednak mała powierzchnia nie musi być problemem. Producenci oferują lady recepcyjne w różnych rozmiarach.

Dobrym pomysłem dla małej powierzchni będzie lada narożna w białym kolorze, który optycznie powiększy pomieszczenie. Powinniśmy zrezygnować z przesadnych zdobień, gdyż mogą sprawiać wrażenie zagraconej powierzchni. Proste, klasyczne lady recepcyjne to strzał w dziesiątkę na niewielkim metrażu. Jednak aby lada nie wydawała się mało ciekawa dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie efektów świetlnych, np. za pomocą taśmy LED.

Dlaczego wybór lady recepcyjnej jest tak ważny?

Lada recepcyjna może zachęcić lub zniechęcić klientów do dalszej współpracy. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a to właśnie recepcja jest pierwszym miejscem jakie widzi nasz klient. Recepcja oraz lady recepcyjne mówią o przykładaniu przez firmę uwagi do szczegółów. Klienci zdecydowanie chętniej będą chcieli podjąć z nami współpracę, jeśli całe nasze biuro będzie estetyczne i eleganckie.

Lady recepcyjne niezwykle ułatwiają oraz usprawniają komunikację z klientami. Design, nowoczesność oraz minimalizm sprawi, że odwiedzający od samego wejścia poczują, że w trafili w odpowiednie miejsce, w którym zostaną profesjonalnie obsłużeni.