Kategorie
Remont

Przebojowe farby wewnętrzne

Jeżeli chcesz, aby mieszkanie stanowiło odzwierciedlenie Twojego żywiołowego charakteru
i zamiłowania do oryginalnych rozwiązań, to z pewnością zainteresuje Cię prawdziwy hit na rynku
– przebojowe farby wewnętrzne. Czym różnią się od tradycyjnych farb? Przeczytaj i przekonaj się, czy chcesz je mieć w swoim pokoju.

Prosto z parkietu

Energetyczne odcienie koloru żółtego, zadziorna czerwień czy hipnotyzujący swoją intensywnością fiolet to barwy kojarzone z klubami muzycznymi, lecz coraz częściej spotykane także w designerskich mieszkaniach. Pojawiają się w łazience – pośród metalicznych płytek imitujących poprzemysłowe przestrzenie lub w salonach kąpielowych łączących w sobie stylistykę charakterystyczną dla baroku oraz wyraziste akcenty nawiązujące do czasów współczesnych. Gdzie jeszcze można je podziwiać? Na przykład w minimalistycznie urządzonych kuchniach, w których pokryte żywymi barwami ściany pełnią równie istotną rolę jak nieliczne, lecz starannie dobrane meble i sprzęty.

Farby wewnętrzne, które wyróżniają się intensywnością kolorów, prezentują się świetnie również w sypialni. Jeżeli nie przepadasz za kontrastowymi zestawieniami barw, możesz pokryć żywym odcieniem – np. karmazynowym – tylko jedną ścianę, a pozostałe pomalować jasnymi odcieniami szarości lub ponadczasową bielą. Dzięki temu zyskasz ciekawy akcent kolorystyczny, który nada charakteru Twojemu miejscu odpoczynku.

Przebojowe odcienie farb wewnętrznych będą prezentowały się dobrze także na korytarzu lub w przedsionku. W tym przypadku estetyka nie stanowi ich jedynej zalety – właściciel mieszkania może bowiem czerpać także dodatkowe profity płynące z oryginalnie pomalowanych ścian. Jakie? Wyobraź sobie, że za każdym razem, gdy zmęczony po pracy wrócisz do domu, powita Cię energetyczna mieszanka kolorów znana z muzycznych klubów. Przechodząc przez taki korytarz, poczujesz się raczej jak bywalec szalonej imprezy niż znużony ciężkim tygodniem pracownik, prawda ?

Farby wewnętrzne gotowe do użycia

Niepokorny optymizm kolorów

Prawdziwym królestwem dla przebojowych farb wewnętrznych jest jednak pokój nastolatka, który swoją estetyką przypomina często słynne obrazy Andy’ego Warhola. Kontrastowe połączenia głęboko nasyconych barw oraz zestawienia kilku różnych odcieni na jednej ścianie stają się doskonałym odbiciem niepokornej natury właściciela pokoju oraz jego pozytywnego stosunku do świata. W takich pomieszczeniach czują się dobrze również dorośli posiadający artystyczną duszę lub lubiący odważne wnętrza.

W mieszkaniach ozdobionych farbami wewnętrznymi o intensywnie nasyconych barw żyją ludzie w różnym wieku, którzy prowadzą zróżnicowany tryb życia. Są to zarówno nastolatkowie, młode rodziny, jak i osoby dojrzałe. Co ich łączy? Odrobina fantazji, kreatywne podejście do rzeczywistości i optymizm. Przebojowe farby wybierają również ludzie, którzy chcą stworzyć unikalny wystrój wnętrz, daleki od monotonnych rozwiązań lansowanych w katalogach. Czy Ty też jesteś jednym z nich?