Kategorie
Dom i wnętrze

Malarze pokojowi to także artyści

Każdy, kto sądzi, że malarze pokojowi wykonują tylko monotonną pracę, jest w błędzie. Choć ich zadanie zwykle sprowadza się do tradycyjnego malowania ścian, to najbardziej utalentowani fachowcy potrafią tworzyć także efektowne murale i malowidła 3D. Owoce pracy takich malarzy są często prawdziwymi dziełami sztuki.

Sztuka w czterech ścianach

Jeszcze do niedawna w wielu mieszkaniach pojawiały się modne fototapety z nadrukami imitującymi egzotyczne krajobrazy, sielskie łąki lub znane obrazy dawnych mistrzów pędzla. Po kilku latach triumfu fototapety odchodzą jednak w zapomnienie, a do łask wracają tradycyjne formy ozdabiania ścian przez malarzy. Freski imitujące wnętrze antycznej łaźni na ścianie współczesnego salonu kąpielowego czy malowidła nawiązujące do świata baśni w pokoju dziecinnym to coraz częstsze alternatywy dla gotowych nadruków. Unikalny efekt są jednak w stanie uzyskać tylko malarze pokojowi o artystycznym zacięciu, którzy po mistrzowsku operują kreską oraz znają wszystkie tajniki łączenia barw. Z ich usług korzystają już nie tylko właściciele barów, restauracji i hoteli, ale również osoby, które chcą ozdobić mieszkania za pomocą kunsztownych malowideł stworzonych na bazie autorskich projektów.

Zmysł prawdziwego artysty

Malarze pokojowi niejednokrotnie zadziwiają swoimi umiejętnościami malowania fantastycznych światów na fragmencie ściany, lecz ich zdolności nie muszą być wcale aż tak imponujące, by dać wyraz artystycznym talentom. Właściwie w każdym malarzu, który wykonuje swoją pracę z zamiłowania, tkwi dusza artysty. Tak jak najwięksi mistrzowie pędzla musi on przecież znać techniki zabezpieczania podłoża przed szkodliwymi czynnikami, np. wilgocią oraz tajniki łączenia barw. Profesjonalni malarze chętnie doradzają swoim klientom, jakie kolory wybrać, by optycznie wydłużyć lub poszerzyć pomieszczenie. Potrafią też ożywić wnętrze wielobarwnym wzorem lub napisem stanowiącym ulubione motto właściciela domu. Warto skorzystać z ich porad, bo któż ma większe doświadczenie w ozdabianiu ścian niż malarze pokojowi?

Współczesne mieszkania to już nie tylko miejsca relaksu i schronienia, ale również wizytówki domowników. Nic więc dziwnego, że ich wnętrza coraz częściej przyciągają wzrok nieszablonowymi ścianami, które pokrywają komiksowe motywy, bajkowe malowidła lub sentencje. To one sprawiają, że domy nabierają unikalnego charakteru, którego uzyskanie nie byłoby jednak możliwe bez wytężonej pracy niedocenionych artystów – malarzy pokojowych.