Kategorie
Dom i wnętrze

Meble dla rodzeństwa.

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa to prawdziwe wyzwanie – szczególnie, jeśli dysponujemy niewielkim metrażem. Jakie wybrać meble, aby zapewnić dzieciom komfort i zagwarantować każdemu z nich odrobinę własnej przestrzeni? Jeżeli szukasz odpowiedzi na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

1 pokój, 2 osobowości

Największym problemem towarzyszącym urządzaniu pokoju dla rodzeństwa jest pogodzenie w jednym miejscu upodobań dwóch różnych osób. Skala trudności dodatkowo rośnie, gdy różnica wieku między rodzeństwem jest duża lub w jednym pokoju ma zamieszkać siostra i brat. Co zrobić, aby uniknąć wiecznych kłótni o ulubiony fotel lub kolor dodatków? Najlepiej już na etapie urządzania wnętrza zadbać o to, by pomieszczenie składało się z dwóch stref – każda z nich będzie stanowiła niepodzielne królestwo dla swojego małego właściciela. Możesz to uczynić w bardzo prosty sposób, wystarczy ustawić na środku pokoju regał, który w naturalny sposób przedzieli przestrzeń na pół, w jego roli możesz też wykorzystać łóżko piętrowe. O czym musisz pamiętać, stosując takie rozwiązanie? Przede wszystkim o tym, by w każdej części pokoju znalazły się meble pełniące tę samą funkcję użytkową. Jeżeli więc w strefie dla dziewczynki ustawisz biurko, fotel i puf, to te same przedmioty powinny znaleźć się również w części przeznaczonej dla chłopca, choć oczywiście mogą się różnić kolorystyką i kształtem.

Jakie meble wybrać?

Sprawa komplikuje się wtedy, gdy po przedzieleniu pokoju praktycznie nie ma już miejsca na ustawienie podwójnych zestawów mebli. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Sprawdź ofertę mebli modułowych, które są przeznaczone do funkcjonalnego aranżowania niewielkich przestrzeni. Ich największą zaletą jest możliwość składania oraz wysuwania elementów, które są w danej chwili potrzebne – na przykład blatu tworzącego biurko lub szuflady na pościel zastępującej łóżko. Ponadto tego typu meble możemy rozbudowywać o dodatkowe części wraz z rosnącymi potrzebami dzieci lub wymieniać uszkodzone bądź niepotrzebne szafki na nowe bez konieczności kupowania całego kompletu. Meble modułowe mogą wypełniać cały pokój dla rodzeństwa lub stanowić uzupełnienie pozostałych sprzętów. Możesz więc dostawić do nich na przykład łóżko piętrowe, które zwykle dostarcza dzieciom mnóstwo frajdy lub wzbogacić o dodatkowe siedziska, szafki czy dziecięce komody.

Pokój dla rodzeństwa może być funkcjonalny i zarazem urządzony niewielkim kosztem. Kluczem do sukcesu jest jednak dokładne określenie potrzeb i oczekiwań każdego z dzieci oraz zastosowanie rozwiązań, dzięki którym możesz oszczędzić przestrzeń tj. piętrowe łóżka lub meble modułowe.