Kategorie
Aranżacja wnętrz

Kuchnia dla singla – jak ją urządzić?

Sporo osób żyje w pojedynkę. Jedni z wyboru, inni zmuszeni wydarzeniami życiowymi, a jeszcze inni swój singielski stan traktują jako przejściowy. Single to często ludzie robiący karierę zawodową i jej poświęcający gros czasu. Kupują mieszkania i starają się uczynić je miejscem skrojonym na swoją miarę.

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem

Tryb życia ludzi mieszkających w pojedynkę zdecydowanie różni się od sposobu życia  kilkuosobowej rodziny. Singiel sprząta, gdy ma czas albo gdy już nic nie może w swoim domu znaleźć, robi zakupy przy okazji albo gdy odkrywa, że lodówka chłodzi samą siebie. Wiele osób mieszkających w pojedynkę jada w restauracjach, ale wielu singli bardzo dba o swoją dietę i korzysta z usług firm cateringowych, które dostarczają posiłki osobom o różnych potrzebach żywieniowych. Jednak pośród singli jest wielu miłośników gotowania. Potrzebują więc dobrze wyposażonej kuchni.

Co singlowi w duszy gra?

Każdy singiel, który urządza kuchnię powinien sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, bo w zależności od upodobań, przyzwyczajeń i trybu życia będzie dobierał sobie meble i sprzęty kuchenne. Ma ten przywilej, że w swoim projekcie nie musi uwzględniać potrzeb innych osób. Gdy wszystkim czego potrzebuje jest kawa i jogurt na śniadanie, wystarczy mu dobry ekspres, niewielka lodówka, jednokomorowy zlewozmywak i niewiele szafek. Swoją kuchnię może sprowadzić do zabudowania niewielkiego narożnika czy kawałka ściany w salonie. Kiedy singiel zaczyna dzień od porządnego śniadania, to poza ekspresem do kawy, kuchnię powinien wyposażyć w lodówkę z zamrażarką, dobry blender, a do kompletu przydałyby się toster i wyciskarka do owoców. Osoby, które mieszkają w pojedynkę często lubią zapraszać do siebie gości i podejmować ich samodzielnie przygotowanymi potrawami. Jeśli przyjaciele chętnie przychodzą może to oznaczać, że gospodarz świetnie gotuje. Potrzeba mu więc w pełni wyposażonej kuchni. Niezbędny będzie piekarnik z termoobiegiem czy z funkcją mikrofali, robot kuchenny i zmywarka do naczyń. Nie od rzeczy będzie postawienie chłodziarki do wina. Cała kuchnia zajmie pewnie całkiem sporą powierzchnię, więc nieco miejsca można zaoszczędzić rezygnując z tradycyjnego stołu jadalnego i zastępując go wysokim, wąskim stołem barowym obstawionym wygodnymi hokerami. W kuchni, w której spotyka się grono przyjaciół, by razem gotować, świetnie sprawdza się tak zwana wyspa – wielka szafka przykryta blatami ze sporymi powierzchniami roboczymi, z zamontowanymi: płytą grzewczą i zlewozmywakiem. Istotą wyspy jest możliwość swobodnego dostępu do niej ze wszystkich stron, możliwe więc jest przygotowywanie jedzenia przez kilka osób na raz. Wyspa często jest aranżacyjnym łącznikiem między kuchnią i salonem.

Deweloperzy budują mieszkania dla singli, biura podróży przygotowują atrakcyjne oferty wycieczek jednoosobowych, księgarnie są pełne książek kucharskich dla singli… Nie ma w tym nic dziwnego, a singli jest coraz więcej, bo bycie singlem to styl życia.