Kategorie
Aranżacja wnętrz

Ciekawe elementy wyposażenia salonu

Salon pełni funkcję pomieszczenia relaksacyjnego i miejsca, gdzie można przyjąć gości. Dobrze urządzony może przynieść wiele radości, a to oznacza, że przy jego meblowaniu powinno się skupiać na jego praktycznym aspekcie. Dobrze zadbany salon w domu nie oznacza, że musi być minimalistyczny i zimny. Wręcz przeciwnie, warto poświęcić trochę czasu i wyposażyć go tak, że będzie prosić, aby spędzać w nim jak najwięcej czasu. Poznaj pomysły na ciekawe elementy, które nie tylko mogłyby znaleźć się w salonie, ale także ułatwić ci jego funkcjonowanie.

Czy masz telewizor w salonie?

Ponieważ większość osób go posiada właśnie w salonie. Najczęstsze ustawienie telewizora to półka. Meblem, na którym powinien znajdować się odbiornik telewizyjny to regał RTV. Są one niskie z wydzielonymi przegródkami na dekoder, konsolę, niekiedy płyty DVD. Telewizor, który stoi na takiej półce prezentuje się bardzo dobrze, a oglądanie na nim materiałów sprawia przyjemność.

Ale telewizor nie musi wcale stać na półce. Zaoszczędzisz bardzo dużo miejsca, jeżeli telewizor powiesisz na ścianie. Do tego celu wykorzystaj uchwyty ścienne. Możesz wybrać stały, oraz z możliwością regulacji kąta patrzenia.

Pufy i worki sYoung womanako

Duże pufy prezentują się dobrze nie tylko na zdjęciach. Pufy i worki sako są wypełnione granulatem, który za każdym razem układa się inaczej, w zależności jak się na niej usiądzie. Potem już nie dadzą wstać, ponieważ działają niesamowicie relaksująco. Są dużo wygodniejsze od zwykłej kanapy. Idealnie sprawdzą się przy oględni filmów lub czytania książki.

Pufy i worki sako można dostać w dwóch materiałach. Ekoskóra i Poliester. W salonie doskonale wpasuje się pufa i worek sako wykonany właśnie ze sztucznej skóry, ponieważ nada pomieszczeniu większej powagi. Poliester bardziej nada się do pokoju dziecięcego, gdzie nie zaprasza się gości.

 

Dobierz odpowiednią lampę

Dobór odpowiedniego oświetlenie jest bardzo ważny, jeżeli nie najważniejszym elementem w urządzeniu salonu. źle dobrane światło negatywnie wpływa na samopoczucie i jest bardzo męczące. W salonie powinno być relaksujące światło o miękkiej temperaturze barwowej. W roku salonu lub w miejscu, które uznasz za słuszne postaw lampę podłogową z miękkim oświetleniem LED. Żarówka powinna mieć temperaturę barwową do 4600K lub mieć oznaczenie miękkiego światła. Im wyższe „K”, tym światło jest zimniejsze.

 

Półka wisząca

Kilka krótkich półek wiszących na różnych wysokościach mogą urozmaicić twój salon. Przestrzegaj jednak pewnej zasady, nie kładź na nich wszystkiego, co tylko zechcesz. Najlepiej się one prezentują, gdy na nich znajdzie się tylko kilka elementów, np. 5 ulubionych książek lub zdjęcia rodzinne. Unikaj kładzenia na nich wszelkiego rodzaju czasopism. Półki wiszące nie są miejscem na takie rzeczy. Na magazyny bardziej odpowiednim miejscem specjalny stojak na gazety, dostępny w sklepach z artykułami domowymi.

Zadbaj o drobne dodatki

W wielu sklepach można natrafić na prześliczne ozdoby. Może to być kominek na świeczkę lub nietuzinkowy zegar ścienny. Każda nietypowa ozdoba wzbogaci twój salon i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać z ilością dodatków, ponieważ można uzyskać efekt inny od zamierzonego.